Var Bir Hayalimiz

Gıda Yardımı

Ailelerimizin bir aylık mutfak masrafını karşılayacak düzeyde kahvaltılıkları dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarını gideren erzak kolilerimizi tüm yıl boyunca teyit edilen ailelerimize ulaştırıyoruz.

Medikal Ürünler

Engelli, hasta ve yaşlı bireylerin ihtiyacına uygun ortopedik yatak, sargı bezleri, solunum cihazları ve ekipmanları, yara bakım setleri, tıbbi mamalar, tekerlekli manuel ve akülü sandalyeler vb. olmak üzere medikal ihtiyaçlarını ulaştırıyoruz.

Adaklık Kurban

Bağışçılarımızın yapmış olduğu adaklık, akika, şükür kurbanlarını erzak kolilerimizle birlikte özellikle proteine ve vitamine ihtiyacı olan çocuklu ailelerin tüm yıl boyunca ihtiyaçları ile ilgileniyoruz.

Öğrenciler İçin Burs İmkanı

 Geleceğimiz olan gençlerimize, eğitim hayatlarında hem destek olmak için hem de iyiliği ve paylaşmayı aşılayabilmek adına burs desteğinde bulunarak gençlerimize sahip çıkıyoruz.

Kırtasiye Yardımı

Eğitim hayatına devam eden tüm yaş gruplarından çocuklarımızın okul gereçlerini ve kaynak kitap ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Beyaz Eşya ve Ev Eşyası

Ailelerimizin yaşadıkları yerleri ziyaret ettiğimiz esnada yaptığımız tespitlerde götürdüğümüz gıda yardımlarının muhafaza edilebileceği başta buzdolabı olmak üzere diğer beyaz eşyaların ve evde bulunması gereken, çocukların yatabileceği yatak ve kanepe benzeri ev eşyalarının bulunmadığını gördüğümüz takdirde eksiklerini tamamlıyoruz.

Kıyafet Yardımı

Çocuklarımızın özellikle bayramlarda yüzünü güldürebilmek adına bayramlık kıyafetlerini giydirerek mutluluklarına şahit oluyoruz. Ayrıca yıl boyunca doğum günü olan çocuklarımıza da doğum günü hediyesi olarak kıyafetlerini hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra okula başlama dönemlerinde eşofman takımları temin ediyoruz.

Kömür ve Doğalgaz

Kış aylarında Ankara ayazında yakacak ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelerimizden sobalı evlerde yaşayanlara kömür dağıtımı yaparken, doğalgazlı evlerde yaşayanların ise faturalarının “Askıda Fatura” uygulamamız ile ödenmesine aracı oluyoruz.

Sokak Hayvanları

Sadece çocukların ve yetiştiklerin değil, insanların yaşam alanlarını yok ettiği dostlarımız olan sokak hayvanlarının da bizlere ihtiyacı olduğunun bilinciyle özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlandıkları için mama ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Bebek Bezi/Bebek Maması

Aile ziyaretlerimizde eski usül yıkayarak bebek bezi kullanmak zorunda kalan anneleri gördükten sonra bebek bezi ihtiyacının farkına vardık. Bebekli ailelerimizde gerek annelerin sağlık sorunlarından kaynaklı gerekse yeterli beslenemeyen bebeklerimize yaş aralıklarına uygun mama ve bez desteğinde bulunuyoruz.

Kışlık Bot/Mont

Çetin kış şartlarında karın üstünde ayağında çorapsız terlikle dolaşan ve okula gidip gelen çocuklara şahit olduktan sonra binlerce yavrumuza sıcacık bot ve montlarını giydiriyoruz.

Eğitim ve Kütüphane

Üniversiteye hazırlanan gençlerimize kaynak kitap desteği ile birlikte interaktif eğitimlerinden eksik kalmamaları için tablet desteği vererek aynı zamanda derneğimize ait kütüphaneler ve ders çalışma alanları oluşturarak bunun yanı sıra köy okullarında akıllı sınıflar, donanımlı atölyeler, oyun alanları ve kütüphaneler oluşturarak eğitime doğrudan destek veriyoruz.

Kurban Bayramı

Paylaşma duygusunun en derinden hissedildiği kurban bayramlarında bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirebilmek adına sizin bize emanet ettiğiniz kurban paylarını titizlikle et pişmeyen ev kalmayana kadar dağıtmak için çabalıyoruz.

Oyuncak

Var Bir Hayalimiz projesi kapsamında çocuklarımıza hayallerini sorarak istediği ve hayal ettiği oyuncakları ulaştırarak yüzlerindeki gülümsemeye şahit oluyoruz. Binlerce çocuğun rüyalarını süsleyen hayallerini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu yaşıyoruz.

Ameliyatlar

Herhangi bir engeli olan veya hastalığı bulunan bireylerin tedavi sürecinde yüksek maaliyetlerden kaynaklı ertelemek zorunda kaldıkları tıbbi operasyonlarını ve ameliyatlarını karşılıyoruz.

Psikolojik Destek

Psikolojik olarak kendini mutsuz hisseden ve geleceğe dair ümidini yitirmiş gençlerimizi, güçlü durmak zorunda olan annelerimizi ve aile içi şiddetten dolayı olumsuz etkilenen çocuklarımızı uzman pedagoglar, psikiyatristler ve psikologlarımız eşliğinde topluma kazandırmaya çalışıyoruz.

Alışveriş Kartları

Maksimum seviyede ihtiyaçlarını karşıladığımız ailelerimizin harici ihtiyaçlarını da karşılayabilmek adına nakdi yardımlardan ziyade her bölgede bulunan zincir marketlerde kullanabilecekleri alışveriş kartlarını teslim ediyoruz.

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

ALICI İSMİ: ANKARA ABİSİ İYİLİK DERNEĞİ
TÜRK LİRASI (TL): TR 18 0021 0000 0006 3588 9000 01
DOLAR (USD): TR 34 0021 0000 0006 3588 9001 01
EURO (EUR): TR 07 0021 0000 0006 3588 9001 02
SWIFT KODU: VAKFTRISXXX
ŞUBE KODU: 129

ALICI İSMİ: ANKARA ABİSİ İYİLİK DERNEĞİ
TÜRK LİRASI (TL): TR 82 0004 6001 3988 8000 2443 02

SİNCAN AKBANK ŞUBESİ

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN